Czy próbowałeś już rozliczyć pit za 2015 online?

Czy postanowiłeś już, w jaki sposób rozliczysz się z tegorocznego PIT-u? Do wyboru masz dwie formy – standardowe wypełnienie papierowej deklaracji lub rozliczenie PIT przez Internet. Rozliczenia online są możliwe już od dłuższego czasu, wiele osób przekonało się co do tej formy rozliczeń. A jak jest z Tobą? Czy próbowałeś już rozliczyć pit za 2015 online? Jeśli nie, serdecznie zachęcamy do spróbowania tej formy rozliczeń, gdyż rozliczenia internetowe dają naprawdę wiele cennych korzyści.

Pierwszą korzyścią wynikającą z rozliczeń online jest oszczędność czasu. Standardowe rozliczanie PIT dla wielu osób jest kłopotliwe i skomplikowane, dlatego na wypełnienie formularza trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu. Musimy także samodzielnie wykonać wszystkie obliczenia matematyczne, które także są bardzo czasochłonne. Na koniec zostaje nam jeszcze sprawdzenie poprawności deklaracji podatkowej. W przypadku deklaracji internetowych nie mamy takich problemów. Jeśli korzystamy z dobrego programu PIT, takiego jak program PITax, możemy wypełnić formularz w ciągu kilku krótkich minut. PITax krok po kroku pomaga nam wypełnić deklarację podatkową, wykonuje obliczenia matematyczne, a także sprawdza poprawność PIT-u. Do nas należy tylko udzielanie odpowiedzi na pytania generowane przez program.

Drugą korzyścią, którą niesie za sobą rozliczenie pit przez Internet jest szybki zwrot podatku. Deklaracji internetowych nie trzeba już wprowadzać od komputera, a to sprawia, że są one szybciej rozliczane. Na zwrot podatku nie będziemy musieli długo czekać.

Kolejną korzyścią jest możliwość skorzystania z ulg podatkowych. Oczywiście, wypełniając deklarację podatkową, także możemy odliczyć ulgi od podatku, jednakże wiele osób nie ma pojęcia, które ulgi im przysługują. Niełatwo zapamiętać wszystkie rodzaje ulg i odliczeń, gdyż jest ich bardzo wiele, a przepisy bezustannie się zmieniają. Program PITax jest na bieżąco aktualizowany, dlatego zawsze zawiera najświeższe informacje. Pomoże nam wybrać przysługujące nam ulgi i odliczenia oraz podpowie, jakie załączniki powinniśmy wypełnić.