Jak sprawnie rozliczyć PIT?

Gdzie szukać sprawdzonych i wiarygodnych informacji, dotyczących rozliczania podatku? Większość osób najczęściej sięga do Internetu, który jest łatwo dostępnym źródłem wiedzy. Jednak w Internecie, nie zawsze znajdziemy rzetelne i konkretne informacje, a przecież właśnie na takich nam zależy. Warto więc dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy. Jeżeli interesują nas kwestie podatkowe, powinniśmy zajrzeć na rekomendowany portal podatkowy, który zawsze podaje aktualne informacje. Ważne jest również to, by treści znajdujące się na stronie, napisane były przejrzystym i prostym językiem. Nie każdy orientuje się w skomplikowanym i złożonym żargonie podatkowym, dlatego informacje napisane trudnym językiem, dla zwykłego człowieka mogą być niezrozumiałe.

 

Portale podatkowe poruszają wiele ważkich kwestii, również sprawy dohand-325321_640tyczące rozliczania PIT przez Internet. Coraz więcej osób sięga dziś po programy do rozliczania PIT online, ponieważ znacznie oszczędzają one czas, który musimy spędzić nad deklaracją podatkową. Ponadto programy PIT są proste w obsłudze, nawet osoby, które nie miały możliwości rozliczać się przez Internet, poradzą sobie z tym bez najmniejszego problemu.

 

Programy do PIT umożliwiają rozliczenie różnych rodzajów deklaracji podatkowych. Najczęściej rozliczaną deklaracją jest PIT-37, na którym wykazujemy przychody z działalności wykonywanej osobiście, świadczenia wypłacane przez Fundusz Pracy, dochody z praw autorskich i innych praw majątkowych czy emeryturę, rentę i świadczenia przedemerytalne. Wielu podatników rozlicza również dochody zagraniczne, uzyskiwane za pośrednictwem polskiego płatnika, działalność gospodarczą, dochody z giełdy i papierów wartościowych, a także przychody z dzierżawy i najmu. Bez względu na źródło naszych dochodów, każdy PIT możemy rozliczyć przez Internet – sprawnie, szybko i bezproblemowo. Rozlicz pit 2016 online i ciesz się licznymi, wynikającymi z tego korzyściami, takimi jak oszczędność czasu, prostota czy szybszy zwrot podatku.