Kiedy należy złożyć PIT-38 i jak zrobić to przez Internet?

PIT-38 dotyczy dochodów kapitałowych. Składają go podatnicy w przypadku zbycia udziałów w spółkach lub papierów wartościowych. Jeśli więc otrzymaliśmy przychody z tytułu papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, udziałów w spółkach, które mają osobowość prawną czy też w pochodnych instrumentów finansowych, musimy złożyć deklarację PIT-38.

Deklaracją tą składamy również z tytułu objęci akcji (udziałów) w spółkach, które posiadają osobowość prawną. PIT-38 należy złożyć w terminie do 30 kwietnia. Nie ma możliwość rozliczenia się z PIT-u 38 wspólnie, dlatego warto pamiętać, że każdy z małżonków musi złożyć osobną deklarację podatkową.

PIT-38 możemy złożyć osobiście w Urzędzie lub zdecydować się na rozliczenie internetowe. Jak rozliczyć PIT-38 przez Internet? Wbrew pozorom to bardzo proste. Wystarczy skorzystać z programu do rozliczania podatków, takiego jak Pitax. Umożliwia on niezwykle prędkie rozliczenie podatku i wypełnienie każdego formularza, w tym również PIT-38. Wielu osobom wypełnienie tej deklaracji może sprawiać trudności. Jeśli chcemy ich uniknąć to koniecznie powinniśmy wybrać internetową formę rozliczenia.

Pit 38 online to doskonały sposób na oszczędność czasu i bezbłędne wypełnienie deklaracji podatkowej. Korzystając z programu Pitax, mamy gwarancję, że w deklaracji nie popełnimy żadnego błędu. Jeśli tak się zdarzy, program wyszuka błąd i pomoże nam go poprawić. Zaletą owego programu jest jego innowacja i funkcjonalność. Nie musimy orientować się w przepisach związanych z podatkami i rozliczeniami. Program Pitax przeprowadzi nas bowiem przez wypełnienie deklaracji PIT-38 od początku do końca. Jasne instrukcje, przejrzysty układ programu, prostota obsługi sprawiają, że PIT-38 wypełnimy bardzo prędko i bezproblemowo. Do Urzędu także możemy przesłać go przez Internet, dzięki czemu unikniemy długiego oczekiwania w kolejkach.