PIT 2016 – uniknij podstawowych błędów

błędy przy rozliczeniu PIT

Mimo tego, że rozliczenie PIT jest naszym corocznym obowiązkiem, to coraz częściej słyszy się o błędach popełnianych przez podatników. Jednym z błędów jest korzystanie z niewłaściwych lub nieaktualnych formularzy PIT. Niektóre osoby nie wiedzą, na jakich formularzach powinny rozliczyć swoje dochody, a to często skutkuje pomyłką. Ponadto formularze PIT zmieniają się co roku, dlatego należy zawsze upewniać się czy dany formularz jest aktualny. Innym popularnym błędem jest brak podpisu podatnika lub podanie niewłaściwego adresu na formularzu. Ponadto wiele podatników błędnie wylicza lub zaokrągla kwoty. Wszystko to może spowodować konieczność złożenia korekty PIT-u do Urzędu Skarbowego.

Istnieje jednak sposób, aby uniknąć błędów popełnianych na rozliczeniach PIT. Wystarczy zrezygnować ze standardowej formy rozliczania podatku i zdecydować się na rozliczenie internetowe. Rozliczenia online są znacznie łatwiejsze, ponieważ do pomocy mamy program PIT, który pomaga nam przejść przez każdy etap wypełniania deklaracji podatkowej. Najlepszym programem na rozliczenie pit online 2016 jest program PITax, który zyskał wiele pozytywnych opinii i rekomendacji. Program PITax gwarantuje, że nasza deklaracja podatkowa zostanie wypełniona prawidłowo. PITax sprawdzi nasze zeznanie podatkowe od początku do końca, wyliczy odpowiednie kwoty do PIT, a także zadba o bezpieczeństwo i dostarczenie naszego PIT-u do urzędu skarbowego. PITax to gwarancja szybkiego, łatwego oraz bezpiecznego rozliczenia pit 2015 bez wychodzenia z domu. To oszczędność czasu oraz nerwów, ponieważ wypełnianie PIT z PITaxem jest łatwe, przyjemne oraz bezstresowe. Mamy bowiem pewność, że nasz PIT będzie wypełniony w stu procentach prawidłowo.

Z programu PITax może skorzystać każdy z nas, ponieważ program jest banalnie prosty w obsłudze, ponadto aby go otrzymać, wystarczy pobrać plik instalacyjny ze strony pitax.pl. Do wyboru mamy trzy wersje programu – PITax Standard, Plus oraz Premium.