Podatki – szybko i prosto: pit za 2017 online

Podatki – szybko i prosto: pit za 2017 online

Dla laika składanie rocznych zeznań podatkowych samodzielnie jest trudnym zadaniem. Jednakże to zadanie może stać się łatwe ze względu na to, iż można dokonać rozliczenie pit online 2017. W internecie funkcjonuje obecnie pit 2017 online.

ABC zadowalającego pit online

Jeśli obawiamy się, iż samodzielne i papierowe rozliczenie może być trudne, stresujące, jak również pełne błędów, warto sięgnąć po rozliczenie pit online 2016. Potrzebujemy do tego jedynie dostępu do internetu, aby uzyskać dostęp do pit online. W przypadku, gdy nie wiemy, którą ze stron podatkowych i programów wybrać – można rozliczanie pit 2017 online, powierzyć komuś, kto jest bardziej obeznany z internetem, lecz aktualnie istnieją pit 2017 online, zarówno darmowe, jak i proste w obsłudze także dla osób, które na co dzień nie mają zbyt częstego kontaktu z siecią internetową. Rozliczanie pit  2017 online to w dzisiejszych czasach jedna z najbardziej popularnych i lubianych form, które w znaczącej mierze ułatwiają życie podatników.

Jak dokonać rozliczenia pit online 2017?

W roku 2017 z myślą o podatnikach już są programy, gdzie można wypełnić formularze pit 2017 online. Rozliczenie pit online 2017 odbywa się w oparciu o otrzymane od pracodawcy rozliczenia naszego pitu, gdzie mamy wszystkie potrzebne dane, które wypisujemy w odpowiednio ponumerowane pola pit za 2016 rok online. Nie musimy ponadto instalować wybranego programu na naszym komputerze, gdyż większość pit online 2017 działa w przestrzeni wirtualnej, choć możemy oczywiście założyć także konto podatnika, by mieć dostęp do naszych danych z pit za 2017 online, a więc bezpośrednio ze strony podatkowej. Można zarejestrować się na wybranej stronie, by mieć dostęp do naszych danych z pit online 2017. Na podstawie otrzymanych od nas danych programy do pit online 2017 przeliczają w szybki i bezpieczny sposób nasze rachunki podatkowe i nie musimy się obawiać błędów, które moglibyśmy popełnić wypełniając pit samodzielnie. Na stronach są dostępne także konsultacje w sprawie podatków oraz wypełnianych pit online. Warto z nich skorzystać, gdy nie jesteśmy pewni, jak rozliczyć najkorzystniej pit online oraz nie wiemy, czy obejmują nas określone ulgi podatkowe, czy też nie orientujemy się, co do znaczenia wypełnianych pól w pit online. Warto pamiętać, że także osoby podbierające rentę są zobowiązane do składanie rocznego pit oraz osoby, które pobierają określony dochód w pewnych formach z posiadania nieruchomości. Kwestia ta jest ważna, bo często pozostajemy w niewiedzy, iż także w wyżej wymienionych również podlegamy prawu podatkowemu, a więc i obowiązkowi rejestrowania w urzędzie skarbowym swoich dochodów.

 

Rozliczenie roczne pit z opodatkowaniem ryczałtowym

Dla wszystkich internautów niewątpliwe rozliczenie pitu przez internet, jest najbardziej optymalną formą rozliczeń. W przypadku osób rozliczających się tzw. podatkiem ryczałtowym, warto poznać podstawowe reguły dotyczące tego, jak rozliczyć pit przez internet.

Rozliczenie pit 2017 przez internet w przypadku podatku ryczałtowego powinno być proste w okolicznościach zaznajomienia się z wiedzą dotyczącą typu tego podatku oraz stóp procentowych w zależności od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej i źródeł dochodów, które podlegają ryczałtowi. Jeśli jesteśmy już na portalu podatnika, najpierw musimy wybrać właściwy pit rozliczenie online przebiegnie wtedy szybko i sprawnie. Dla ryczałtowych podatków obowiązuje pit – 28. Rozliczenie pit przez internet będzie sprawne jeśli będziemy widzieli, ile procent wynosi nasz podatek od dochodów z ryczałtu. Waha on od 20% do 3%. Opodatkowaniu ryczałtowemu podlega przychód, który uzyskaliśmy w wyniku:

  • prowadzenia działalności gospodarczej w sposób samodzielny w kwocie przychodu do 150000euro rocznie;
  • z przychodów do 150000euro w kwocie sumarycznej wspólników w wyniku działalności w spółce;

Wysokość naszego ryczałtu zależy do rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej i może ona wynosić jak następuje dla niektórych tu wymienionych źródeł przychodu;

20% – wolne zawody tzn. działalność pozarolnicza prowadzona przez lekarzy, stomatologów, pielęgniarki, felczerów, jak również weterynarzy oraz położne, a także nauczycieli prowadzących indywidualne lekcje oraz tłumaczy;

17% – odnosi się do przychodów z prowadzenia hoteli oraz parkingów, ale również fotografów, programistów, handlu hurtowego, sprzedaży różnego typu pojazdów mechanicznych i organizacji turystyki;

8,5% – to działalność i przychody o typie usługowych, przychody ze sprzedaży alkoholu, pożarnictwo, przedszkola i prowizje z tytułu sprzedaży komisowej oraz kolportażu;

5,5% – obejmuje przychód z prac budowlanych, sprzedaży wytworów artystycznych i ludowych, a także innej działalności handlowej,

3% – tu należy między innymi działalność usługowa i gastronomiczna ( ta bez alkoholu), sprzedaż usług różnego typu, oraz działalność rybacka.

Po wpisaniu odpowiednich liczb do programu zajmującego się wypełnianiem deklaracji w trybie online, nasze rozliczenie pit 2016 przez internet zostanie zweryfikowane i po tym procesie – gotowe do wysłania. Warto pamiętać, iż trzeba przechowywać potwierdzenie złożenia deklaracji elektronicznej w terminie do pięciu lat. Nie wystarczy więc samo zapisanie naszych danych na portalu podatnika w postaci elektronicznej.

 

Poprawne rozliczenie pit 2017 przez internet

Wszyscy internauci, dla których korzystanie z internetu jest codziennością, mogą dokonać również rozliczenia podatków elektronicznie. Jak rozliczyć pit przez internet? Niewiele potrzebujemy przy tym wiedzy, lecz na pewno dobrego programu, by zrobić rozliczenie roczne pit.

Aktualnie jest sporo dobrych programów dla podatników. Można skorzystać w związku z tym z różnych opcji, przy czym programy dla podatników są na ogół darmowe. Jeśli nie wiemy, jak rozliczyć pit przez internet, warto skorzystać z oferowanych nam na stronach poradników. Rozliczenie pitu przez internet nie jest szczególnie kłopotliwe, a na pewno znacznie korzystniejsze, niż składanie go w formie papierowej. Trzeba wybrać jedynie odpowiedni pit rozliczenie online w ten sposób będzie już na właściwej drodze. Mamy różne formularze pit i trzeba przeczytać najpierw kogo one dotyczą. Z reguły każdy pit jest opisany więc nie trzeba się martwić brakiem informacji. Z programami e – deklaracje, pitax czy pit format, rozliczenie pit 2017 przez internet będzie z pewnością bezstresowe, a co najważniejsze poprawnie wykonane. Jeśli wpiszemy właściwe podstawowe dane, możemy liczyć na to, iż program błyskawicznie nam zasugeruje automatyczne wyniki pozostałych potrzebnych sum do uzupełnienia i rozliczenie pitu przez internet na pewno się powiedzie. Jakich potrzebujemy danych, aby mieć podstawy do rozliczenia? Należą do nich kwoty naszego przychodu oraz od niej odejmujemy kwoty uzyskania przychodu za każdy miesiąc, która to kwota jest ustalona odrębnie dla pracowników zatrudnionych w miejscu zakładu pracy czy też poza nim, oraz dla pracowników pracujących na jedną umowę czy też na kilka. Wynosi ona standardowo:

  • pracownik miejscowy z jedną umową o pracę – 111, 25 na miesiąc
  • pracownik pozamiejscowy z jedną umową pracy – 139,06 zł przez miesiąc
  • poza tym należy doliczyć koszty z działalności wykonywanej osobiści ( 20% ale do pewnej wartości progowej – ) oraz praw autorskich – można odliczyć tu nawet 50% ale nie więcej niż 42657 zł rocznie

W Polsce ogólna skala podatkowa wynosi 18% i 32% od kwoty podstawowej dochodów w zależności od określonej wartości kwoty progowej, która wynosi 85528zł rocznych dochodów. Oprócz tej podstawowej skali podatkowej, istnieje możliwość rozliczeń w jednolitej stawce liniowej – 19%, oraz poprzez odliczenie z ryczałtu, tu mogą być różnego rodzaju oprocentowania relatywnie do prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Przy właściwym obliczeniu tych najważniejszych wartości rozliczenie pitu przez internet powinno przejść proces weryfikacji, który wykaże jego poprawność. Po uzyskaniu potwierdzenia, możemy rozliczenie pit 2017 przez internet uznać za zakończone.

 

Nowoczesne metody składania pit: program pit 2017

Składanie rocznych deklaracji podatkowych nie musi być trudne i czasochłonne. Można dokonać rozliczeń w sposób równie skuteczny, a przy tym nowoczesny w oparciu o system elektroniczny. Wystarczy w tym celu wybrać pit 2017 program, który został opracowany dla podatników składających co rok swoje zeznanie podatkowe.

Program pit 2017

Współcześnie można spotkać wiele dobrych programów do rozliczania pit. Umieszczone są one na stronach dotyczących podatków i bez większych problemów można je znaleźć w internecie. Metoda rozliczeń elektronicznych w oparciu o program pit 2017 przynosi wiele korzyści, gdyż jest prostsza, darmowa i można liczyć na to, iż jeśli popełnimy błędy w rozliczeniu to takie rozliczenie pit 2017 program wykryje i będziemy mogli je usunąć. Warto pamiętać, żeby program był aktualny, musi to być więc program pit 2017 za rok bieżący. Programy komputerowe do rozliczania pitów istnieją od roku 2008, lecz wciąż powstają ich nowe i nowocześniejsze wersje coraz lepiej radzące sobie nawet ze złożonymi obliczeniami finansowymi. Przy czym, są one połączone z Urzędem Skarbowym, gdzie dane są sprawdzane i kontrolowane tak przez system, jak i przez pracujące w nim osoby. Nie powinniśmy się obawiać błędów więc w naszym rozliczenie przez program pit 2017, gdyż są one wypróbowywane i udoskonalane z myślą o coraz bardziej optymalnym działaniu w rozliczaniu podatków. Jeśli decydujemy się na jakiś program pit 2017, warto porównać jego wersję z innymi, które istnieją w internecie, by wybrać ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał, choć warto pamiętać, że wszystkie działają one wystarczająco dobrze, by sprawdzić się w roli naszego “ wirtualnego” księgowego. Na portalach dla podatników można znaleźć także informacje o istniejących ulgach podatkowych oraz podstawowych formularzach pit, jak również o istniejących sposobach opodatkowania. Wprawdzie nie każdy jest w stanie przyswoić sobie zbyt złożone kwestie dotyczące prawa podatkowego w Polsce, lecz udostępnione na stronach podatkowych wiadomości podane są często w sposób prosty i przystępny nawet dla laika, a przeczytanie ich może być dla nas bardzo korzystne i pouczające. Pozostaje nam więc w nowym roku podatkowym jedynie znaleźć program pit 2016 i szybko oraz bezstresowo złożyć pit 2016. Jeśli otrzymamy potwierdzenie z Urzędu Skarbowego o otrzymaniu naszego elektronicznego pit, w tym roku rozliczeniowym – możemy już nie martwić się o nasze podatki. Pamiętajmy, by zbierać otrzymane formularze UPO w przypadku kontroli skarbowej.