Poznaj programy do rozliczenia PIT-ów

Jak rozliczyć PIT przez Internet? Jaki program PIT wybrać? I czy rozliczanie PIT online jest bezpieczne? Te trzy pytania to zaledwie jedne z wielu, które zadają sobie podatnicy. Są one jednak bardzo ważkie, dlatego dziś udzielimy na nie treściwych odpowiedzi.

Zacznijmy od pytania pierwszego, które brzmi – jak rozliczyć PIT przez Internet? Przede wszystkim potrzebny nam będzie program do rozliczania pit 2016. Program PIT znajdziemy w Internecie, na portalach podatniczych. Program można zamówić na płycie CD lub zainstalować na komputerze. Konieczne więc będzie posiadanie komputera z dostępem do Internetu. Obsługa program jest banalnie prosta, tak więc rozliczenie PIT nie sprawi nam żadnych trudności. Jedyne, co musimy robić, to stosować się do zaleceń programu i udzielać odpowiedzi na generowane przez niego pytania. Są to pytania krótkie i nieskomplikowane. Program PIT właściwie samodzielnie zajmie się naszą deklaracją podatkową, wykonaniem wszystkich matematycznych obliczeń, a także odliczeniem ulg podatkowych. Nie musimy więc niczym się martwić i przejmować.

 

Jaki program pit 2016 online wybrać i czy rozliczanie PIT przez Internet jest bezpieczne? Programów PIT jest wiele i z pewnością nie należy wybierać pierwszego lepszego programu. Koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy jest to program rekomendowany przez platformy podatnicze. Ważne są zabezpieczenia i certyfikaty jakości, program powinien pochodzić z pewnych, wiarygodnych źródeł. Tylko wtedy, będziemy mieć pewność, że nasz PIT będzie rozliczony prawidłowo i bezpiecznie dotrze do urzędu skarbowego.

 

Na koniec, warto wspomnieć o paru korzyściach, które wiążą się z rozliczaniem PIT przez Internet. Przede wszystkim jest to bardzo proste i znacznie oszczędza czas. Nie musimy fatygować się do urzędu skarbowego, ominą nas więc długie kolejki. Znacznie szybciej otrzymamy także zwrot podatku, ponieważ PIT-y elektroniczne są rozliczane wcześniej. Korzyści oczywiście jest znacznie więcej, ale o pozostałych warto przekonać się osobiście.