Rozliczenia internetowe

rozliczenie internetowe

Jeżeli każdego roku rozliczasz swoje dochody na PIT-37, zachęcamy byś zrobił to przez Internet. Rozliczenia internetowe każdego roku zyskują na popularności, coraz więcej podatników wybiera właśnie tą formę rozliczenia. Dlaczego? Ponieważ pity 2017 przez Internet rozliczmy sprawnie i szybko, bez najmniejszych problemów. Na wielu deklaracjach, rozliczanych w formie standardowej, pojawia się masa błędów. Podatnicy zapominają o oznaczeniu celu składania deklaracji podatkowej, nie podają prawidłowego adresu, a także popełniają wiele pomyłek we wprowadzanych kwotach. Często również nie odliczają ulg podatkowych, ponieważ nie wiedzą, które ulgi im przysługują.

Rozliczając się na PIT-37, mamy możliwość odliczenia wielu różnych ulg podatkowych. Są one wykazywane na konkretnych załącznikach, które należy dołączyć do zeznania podatkowego. Na załączniku PIT/2K odliczamy ulgę odsetkową, jednak tą deklarację składamy do urzędu tylko jeden raz – podczas pierwszego odliczenia. PIT/2K należy złożyć razem z PIT/D, na którym odliczamy wydatki na kasę mieszkaniową oraz spłatę odsetek od kredytu mieszkaniowego. Załącznik PIT/Z przeznaczony jest dla podatników, którzy prowadzą działalność gospodarczą i korzystają z kredytu podatkowego. Natomiast załączniki PIT/B informuje o stratach z pozarolniczej działalności gospodarczej oraz dochodach. Załączników tych jest tak wiele, że łatwo można się pogubić, jednak rozliczając PIT przez Internet, nie musimy nimi się martwić. Program do PIT samodzielnie wskaże, z których ulg podatkowych możemy skorzystać i pomoże nam to zrobić. Nie musimy więc posiadać żadnej wiedzy podatkowej i orientować się w aktualnych ulgach podatkowych. Wszystkim zajmie się program do PIT.

Jeżeli więc nie chcesz zastanawiać się nad tym, z których ulg podatkowych możesz skorzystać, rozlicz pit przez internet, a program PIT wszystko zrobi za Ciebie. Oczywiście z rozliczeń internetowych odniesiesz jeszcze wiele innych, cennych korzyści, zachęcamy jednak do przekonania się o nich samodzielnie.