Rozliczenie proste jak nigdy

Już od jakiegoś czasu na rynku znajduje się jeden z lepszych programów do rozliczania podatku, który bardzo szybko wzbudził ogromne zainteresowanie u podatników. PITax to program udostępniony przez platformę podatnika pitax.pl, która daje możliwość skorzystania z programu całkowicie za darmo.

Jeśli interesuje nas wersja standardowa programu PITax, to możemy pobrać ją na swój komputer i korzystać z niej bez żadnych opłat. Dzięki PITax rozliczanie pit przez Internet staje się znacznie prostsze, a także trwa o wiele krócej. PITax oszczędza nasz cenny czas, dzięki programowi możemy uporać się z PITem w ciągu zaledwie pięciu minut! Po co więc trudzić się z czasochłonnym wypełnianiem papierowej deklaracji, skoro możemy oszczędzić sobie stresu i nerwów, korzystając z programu PITax?

PITax umożliwia nam rozliczenie różnych deklaracji podatkowych. Jeśli rozliczamy przychody z renty socjalnej, emerytury, umowy o pracę czy umowy o dzieło wybieramy pity 2016 -37. PIT-37 to najczęściej wybierana deklaracja podatkowa i właśnie na tym formularzu rozlicza się dziś najwięcej podatników. A jaki formularz należy wybrać jeśli chcemy rozliczyć prowadzoną działalność gospodarczą, wynajem lub dzierżawę czy dochody z giełdy? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na to pytanie – nie musisz się martwić! Dlaczego? Ponieważ program PITax pomoże Ci wybrać odpowiedni formularz podatkowy.

Jedyne co musisz zrobić to odpowiedzieć na kilka prostych pytań i podążać za wskazówkami programu. Dzięki temu nie tylko wybierzesz odpowiedni formularz, ale z pomocą PITaxa wypełnisz go krok po kroku w ciągu kilku chwil. Ale to nie wszystko co oferuje nam PITax. Korzystając z programu, dowiemy się też czy przysługują nam ulgi i odliczenia podatkowe, takie jak ulga na Internet czy ulga na dzieci. Dzięki PITaxowi dowiemy się jak odliczyć ulgi od podatku, dzięki czemu otrzymamy większy zwrot. Warto samodzielnie wypróbować program PITax i przekonać się, że posiada on jeszcze wiele ciekawych i pomocnych funkcji.